Te Gjitha Sportet
Te Gjitha Sportet
Te Gjitha Sportet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Te Gjitha Sportet


 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 PËRFUNDOJ TURNEU “KOSOVA SHTET I SPORTIT”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin



Numri i postimeve : 135
Tifoz i Ri : 0
Join date : 12/03/2010
Age : 28
Location : mitrovicë

PËRFUNDOJ TURNEU “KOSOVA SHTET I SPORTIT” Empty
MesazhTitulli: PËRFUNDOJ TURNEU “KOSOVA SHTET I SPORTIT”   PËRFUNDOJ TURNEU “KOSOVA SHTET I SPORTIT” Icon_minitimeSat Mar 13, 2010 9:15 am

Nga 22 deri më 24 janar 2010 në Prishtinë organizuar nga KB”Kolegji Eurosporti” dhe mbështetur nga MKRS-Departamenti i sportit dhe Federata e Basketbollit të Kosovës u mbajt Turneu ndërkombëtar në basketboll për kadetë,U 16.


Në turne morën pjesë :
Burç Koleji dhe Yucetepespor nga Turqia,Përfaqësuesja e Kosovës dhe nikoqiri, ”Kolegji Eurosporti’.

Fituese e turneut doli skuadra e “Kolegjit Eurosport’,e dyta u radhit Përfaqësuesja e Kosovës,në vendin e tretë u plasua Burç Koleji ,ndërsa e katërta ishte skuadra Yucetepespor.

Juria,në përbërje Nazmi Paçarada,Rexhep Hasani dhe Bekim Aliu ,MWP të Turneut u shpalli Zgjim Gërxhaliu,i cili ishte edhe kosha shënuesi më i mirë,lojtari më i mirë i mbrojtjes Samir Zekiqi,lojtari më i talentuar Emre Akin dhe lojtari më i mirë i ri Mostan Peker.

Turneun e shpalli të hapur Kryetari i FBK,Erolld Belegu,ndërsa Kupën fituesit ia ndau Nënkryetari Artan Rugova.
Ndeshjet e Turneut i referuan Daut Mehmeti,Xhelal Mumini,Alban Vula,Edmond Raça,Atdhe Goçaj,Fisnik Ramadani dhe Bashkim Bërbatovci.

REZULTATET :

XHIROJA I

KOLEGJI EURSPORTI – BURÇ KOLEJI 101:103
KOSOVA – YUCETPESPOR 72 : 55

XHIROJA II

BURÇ KOLEJI – YUCETPESPOR 63:44
KOLEGJI EURSPORTI – KOSOVA 43:64

XHIROJA III
KOSOVA- BURÇ KOLEJI 78:50
KOLEGJI EURSPORTI – YUCETPESPOR 67:32
PËRFUNDOJ TURNEU “KOSOVA SHTET I SPORTIT” Images9lqa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://mylll.albanianforum.net
Admin
Admin



Numri i postimeve : 135
Tifoz i Ri : 0
Join date : 12/03/2010
Age : 28
Location : mitrovicë

PËRFUNDOJ TURNEU “KOSOVA SHTET I SPORTIT” Empty
MesazhTitulli: Re: PËRFUNDOJ TURNEU “KOSOVA SHTET I SPORTIT”   PËRFUNDOJ TURNEU “KOSOVA SHTET I SPORTIT” Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 1:31 pm

shyqyr edhe eurosoprti fitoi diqka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://mylll.albanianforum.net
 
PËRFUNDOJ TURNEU “KOSOVA SHTET I SPORTIT”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Te Gjitha Sportet :: Basketboll Vendor-
Kërce tek: