Te Gjitha Sportet
Te Gjitha Sportet
Te Gjitha Sportet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Te Gjitha Sportet


 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Admin
Admin



Numri i postimeve : 135
Tifoz i Ri : 0
Join date : 12/03/2010
Age : 28
Location : mitrovicë

Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit Empty
MesazhTitulli: Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit   Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit Icon_minitimeWed Mar 17, 2010 7:40 am

Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit Img535Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit 88298067


Trepça ka shënuar fitore në derbin e javës ndaj Bashkimit, që u zhvillua në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, në praninë e rreth 3.000 shikuesve, me rezultat 73:63. Loja në përgjithësi ishte e baraspeshuar dhe mjaft interesante, por në çerekun e fundit mitrovicasit shfaqën dëshirë më të madhe për fitore, por edhe përqendrim më të mirë. Te Trepça me lojë të mirë u dalluan Asllani, me 19 pikë dhe Hanxhiq, me 18 pikë, derisa te Bashkimi më efikasi ishte Bolds, me 24 pikë, derisa Ahmedbashiq realizoi 17 pikë. Trajneri i Trepçës, Pançe Milevski pas ndeshjes u shpreh: “Fitoren e vendosi përqendrimi dhe dëshira jonë më e madhe, edhe pse kishim ngarkesë tejet të madhe dhe kjo u pa qartë në lojën tonë. U futëm shumë herët në zonën e gabimeve personale dhe kjo ndikoi që më pas të dështojmë diku në 10 aksione, gjë e cila sikur e vonojë përcaktimin e fituesit”. Në anën tjetër edhe trajneri i Bashkimit, Bonan Mitev theksoi se dëshira për fitore ishte më e madhe te Trepça. “Ne nuk zbatuam detyrat që ishim marrë vesh para lojës. Në periudhën e fundit basketbollistët e mi luajtën shumë të relaksuar, edhe pse ua tërhoqa vërejtjen se fituesi do të përcaktohet në minutat e fundit. Thjeshtë, Trepça kishte dëshirë më të madhe për fitore”, ka thënë Mitev. Me këtë fitore Trepça rrëmbeu pozitën e dytë në renditje dhe sipas të gjitha gjasave garat e ‘play-off’-it do t’i nis nga kjo pozitë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://mylll.albanianforum.net
drilon




Numri i postimeve : 4
Tifoz i Ri : 0
Join date : 12/03/2010

Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit Empty
MesazhTitulli: Re: Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit   Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit Icon_minitimeWed Mar 17, 2010 10:47 am

tash edhe te paren prishtines
Mbrapsht në krye Shko poshtë
VIZITOR
Vizitor




Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit Empty
MesazhTitulli: Re: Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit   Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit Icon_minitimeWed Mar 17, 2010 11:17 am

le qi e mer te dytin ven po edhe te parin e ne fund kampion Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Admin



Numri i postimeve : 135
Tifoz i Ri : 0
Join date : 12/03/2010
Age : 28
Location : mitrovicë

Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit Empty
MesazhTitulli: Re: Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit   Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit Icon_minitimeSun Mar 21, 2010 3:20 am

shpresoj qe po fitojna kunder prishtines
me ket loj qe po lujna mir shum osht tu shku Basketball Basketball
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://mylll.albanianforum.net
Sponsored content





Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit Empty
MesazhTitulli: Re: Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit   Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Trepça ia rrëmbeu pozitën e dytë Bashkimit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 5-shja titullare kunder bashkimit
» K.B.Trepça - Sigal Prishtina 67:82
» Selmani: Të shtunën vendoset për vendin e dytë
» K.B.Peja vs Trepca 79:82
» K.B.Trepça vs Bashkimi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Te Gjitha Sportet :: Basketboll Vendor-
Kërce tek: